Han Global

Han Global yurtdışında daimi showroomlar sahibi olan HEMSTAD markasının Türkiye ayağını temsil etmektedir. HEMSTAD’ın tüm dünyaya yayılmış olan showroomları özellikle inşaat malzemeleri satışı konusunda uzmanlaşmış yerel kadroları ve ülke kanunlarına hakim uzmanları sayesinde ticaret yapmak çok kolay hale gelmektedir.

Han Global hangi ülkede hangi ürünün satış yapılabileceğini analiz eder ve bu konuda Türk üreticileri ile birlikte strateji oluşturur. Her ülkenin kanunlarını ve ticari şartlarını ayrı ayrı inceleyerek ürün bazında avantaj sağlamak için üreticilerimiz ile işbirliği yapmaktadır.

Özellikle yurtdışına henüz açılmamış, yurtdışında showroom açmak imkanı olmayan, yurtdışında araştırma ve satış kanallları olmayan üreticilerimiz için de bir basamak görevi görmektedir.

Yurtdışı pazarlarında yüksek maliyetler, güvenlik ve bürokrasi sorunları gibi nedenlerle pazara girişin zor olduğu noktalarda HEMSTAD showroom ağını kullanarak bir avantaj yaratmıştır. Böylelikle orta ve küçük ölçekli firmaların da uluslararası pazarlara erişimi kolaylaştırmayı hedeflemiştir.


1986’da ticaret hayatına başlayan Caspian Trading, dünyanın dört bir yanında uluslararası çalışmalara imza atmıştır. İş alanlarını genişleten ve dijital olarak ta yenilenme kararı alan şirket, kendini yepyeni bir isim olan Blue Chain olarak yeniden markalaştırmıştır.

Yaklaşık 30 yıldır uluslararası pazarlarda ticaret çalışmalarını yürütmekte olan Blue Chain, Amerika Birleşik Devletlerinde kurulduğu yıldan beri, aktif olarak Amerika ve Arap ülkeleri arasında işbirlikleri geliştirmektedir.  Blue Chain, Türk inşaat malzemelerinin kalitesini ispat ederek,uluslararası projelerde kabul görmesini yakından takip etmiş ve şu an daha fazla kullanıcıya ulaştırabilmek adına HEMSTAD markası altında daimi fuar - showroomlarda bu ürünlerin satışına aracılık etmektedir.Dünyanın en önemli şehirlerinde fuarlar açmakta ve bu merkezlerde özellikle Türk inşaat malzemeleri satışına aracılık etmektedir. Böylelikle global anlamda bağlantıların oluşmasını, rekabetçi avantajların sağlanmasını, sınır olmadan ticaret yapılmasını, garantili ve risksiz bir hizmet sunulmasını temin etmektedir.

Açılan fuarların lojistik ve operasyonel yönetimi, gerekli yerel bağlantı ve iş gücünün sağlanmasını, her türlü reklam ve tanıtım çalışmalarının yapılmasını ve her türlü ticari bağlantıların kullanılarak satış kanallarını aktifleştirmeyi sağlamaktadır.

Yerel Pazar araştırmaları ve yerel otoritelerden edinilen bilgileri kullanarak satış kanallarının çoğaltılması ve karlılığın bütün tarafları gözeterek arttırılmasını hedef edinmiştir.

Caspian Trading
    
Hemstad Trading